Blog > Komentarze do wpisu
Bohemian Rhapsody

7849261.3

"Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie."

Cóż za cudowny film! Rzeczywiście fascynująca historia wielkiej gwiazdy, wielkiego artysty. Człowiek Legenda. Prawdziwa i niezastąpiona. Jeśli ktoś upierdliwie będzie chciał się przyczepić, to na pewno coś znajdzie, a mi nie o to chodziło. Śmiałam się, wzruszałam i płakałam. Szczególnie ujmujące było, kiedy przy napisach końcowych puszczono występ Freddy'ego i ich "Show must go on" - niemal cała sala ludzi się zatrzymała, niektórzy śpiewali pod nosem. 

Będę bronić filmu i twierdzić, że idealnie została rola Freddy'ego i reszty członków zespołu. Świetnie pokazana historia zespołu i samego Freddy'ego. Na pewno obejrzę jeszcze nie raz,

wtorek, 13 listopada 2018, blubraa
Komentarze
2018/11/14 11:00:30
Siedziałam na tym filmie jak zaczarowana :) Cudo!
-
2018/11/14 12:12:30
znaczy tego z Basedowem ;) w zajawkach przypomina mi gościu Mike Jagger´a ;) ale zaraz potem widziałam wywiad z reszta zespolu, którzy o kreacji Freddiego wypowiadali sie w najwyzszych tonach, ale poczekam jednak na DVD albo na projekcje w Amazon Prime :)
-
2018/11/14 18:34:32
Mycho, ja też! Dziś śnił mi się Freddy! :)

Margo, naprawdę warto obejrzeć film! Ja lubię na ekranie kinowym, ale jak będzie okazja, to i na mniejszym obejrzę. ;)